HAYVAN GİBİ SERGİ

Ben diyorum ki şimdi daha önce bir kaç yerde muhabir olarak çalıştığım için az çok bültenler geliyor. Sergi,workshop vesaire. Onları paylaşayım sizinle. Hatta bazen tek gitmek istemiyorum,öyle zamanlarda benimle gelecek olan olur belki? Merhaba ben umut,fakirin ekmeği umut.
-----
Şimdi başlığı görüp 'bu duruma bu başlığı mı uygun gördün' demeyin çünkü bu bir sergi ismi.


Sokak hayvanlarının barınaklarda verdiği yaşam mücadelesine dikkat çeken ve hayvanların yiyecek ve ilaç ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla yola çıkan 47 sanatçının eserlerinin sergileneceği “Hayvan Gibi Sergi” 12-28 Ocak 2012 tarihleri arasında tüm sanat severleri ve hayvan haklarına duyarlı herkesi              Milk Gallery’e bekliyor.

Ankara, İzmir, Eskişehir ve Bursa gibi şehirlerde de açılması planlanan sergide satılacak tüm eser ve objelerden elde edilecek gelirler, önceden belirlenecek barınaklara mama ve tıbbi yardım olarak gönderilecek.

Özellikle dondurucu soğukların başlamasıyla barınaklardaki yaşam standartlarını iyileştirmeyi hedefleyen serginin diğer amacı ise, ileriki günlerde de hayvanlar yararına yapılabilecek sergi, workshop gibi etkinliklerin önünü açmak ve bu inisiyatifi geleneksel hale getirmek. Projenin ilerleyen aşamalarında sosyal medyada yer alacak kampanya ve videolarla da sokak hayvanlarına destek olunmaya devam edilecek.


Sergiye destek veren sanatçı lisesi:
Bora Sütcü, Burak Beceren, Büşra Üzgün, Canavar, Can Pekdemir, Cins, Çağlar Bıyıkoğlu, Dünya Atay, Ece Gökalp, Ece Kalabak, Emrah Özhan, Emrecan Erol, Eser Epozdemir, Ezgi Genç, Fulya Çetin, Fulya Hocaoğlu, Gaye Su Akyol, Güçlü Polat, Kmr Korgün Akgün, Melis San, Merve Morkoç, Mert Papik, Mert Ülkümen, Esk Reyn, Murat Başol, Mustafa Karasu, Nalan Yırtmaç, Oytun Yılmaz, Rafet Arslan, Rad,  Sedat Girgin, Sena, Wicks, Bimâr Efendi, Damla Güzel, Zeynep Uslu, Mehmet Akçakoca, Emre Parlak, Özgür Erman, Erkin Gören, Muris,  Nuka, Levent Duran, Zeynep Uslu, Bahadır Baruter ve ek olarak optimono.com ve de klickthecase.com da tasarımlarıyla katılacaktır.

Etkinlik: “Hayvan Gibi Sergi”
Tarih: 12-28 Ocak 2011
Saat: 19:30
Yer: Milk Gallery & Design Store
Adres: Galipdede Cad. Balkon Çıkmazı Sok. No: 8A Galata

-----
Evet serginin bülteni bu şekilde. Şimdi fotoğraflar;

Ne dersiniz? Bence gidip görmeyi,en azından bu şekilde destek olabilmeyi hakediyor.

3 yorum:

 1. Aaa çok da iyi düşünmüşsün çok da süper düşünmüşsün:D Hep haberdar et böyle etkinliklerden:)

  Giderim ki ben buna. Orada saatten kasıt 19.30'a kadar mı açık? Çok malca bir soru mu bu? Bilemedim:D

  Tek gitmek istemediğinde ben gönüllüyüm^^

  YanıtlaSil
 2. zenovskii al beni yaa sen çağır ki -bu sergi için değil- normalde yani. aaa geliriiim kieee hehe :)

  YanıtlaSil
 3. Jooooooooy (uzatıyorum çünkü mahcup oldum) geç yazdım ya özüüüür :( Sorunun cevabı evetti ama geç kaldım tabi. Ben haberdar ederim siz de benimle gelin bak Mia'da bizden eiheh bundan sonra sergiler bizimdir!

  YanıtlaSil